Фішинг Фішинг - будь-які шахрайські дії, спрямовані на крадіжку особистої інформації: паролі інтернет- банкінгу , PIN-коди , номери кредитних/дебетових карт, паспортні дані тощо. Фішери масово розсилають листи на випадкові електронні адреси користувачів, які нічого не підозрюють, намагаючись переконати їх натиснути на посилання у листі. Це посилання веде на веб-сайт, створений фішерами, нагадує банківський веб-сайт, але призначений для обману користувачів і крадіжки їх особистої інформації.
Трояни Троян - це комп'ютерний вірус, що може бути непомітно встановлений на вашому комп'ютері з метою крадіжки конфіденційної інформації та виконання несанкціонованих дій. Троян постійно відстежує відвідувані веб-сайти, і , якщо виявить певний банк , починає таємно записувати на локальний жорсткий диск усе, що ви вводите (ім'я користувача, пароль і т.і.). При необхідності, він може навіть робити знімки екрана. Після того, як користувач завершує процес, троян автоматично відправляє всі записані дані, які згодом можуть бути використані безпосередньо одержувачем або продаватися оптом третім особам. Найбільш поширені методи зараження вірусом: Вкладення до листів - шахраї намагаються обдурити вас і змусити завантажити частину програмного забезпечення або відкрити вкладення, що містить вірус/троян. Сайти, що містять файли для завантаження (наприклад, троян у вигляді елемента керування ActiveX). Завантаження програмного забезпечення (наприклад, ігри та безкоштовне програмне забезпечення).
Вішинг Вішинг (Voice Phising) спрямований на крадіжку особистих даних через VoIP ( Voice Over IP ), стаціонарний або мобільний телефони. Потенційна жертва отримує повідомлення (як правило, записане) про підозрілу активність по одному з рахунків або кредитних карт. Жертва набирає певний телефонний номер і вводить особисту інформацію для того, щоб "перевірити" або "відхилити" підозрілу транзакцію.
Брандмауер Доступ до наших серверів контролюється спеціальними міжмережевими екранами, які надають доступ клієнтам до конкретних послуг і забороняють доступ до банківських систем і баз даних із секретною банківською інформацією . Шифрування З початку і до кінця вашої winbank сесії вся інформація, і ваші персональні дані шифруються за допомогою протоколу шифрування SSL - 128 біт (Secure Sockets Layer)
Автоматичний вихід із сесії Якщо winbank сесія простоює протягом десяти хвилин, система автоматично закриває сесію. Одноразовий пароль Одноразовий пароль є додатковим обов'язковим паролем, котрий ви повинні будете використовувати для того, щоб виконувати фінансові операції. Блокування доступу Якщо ви ввели пароль неправильно три рази поспіль, система блокує ваш обліковий запис і забороняє доступ до winbank. Щоб розблокувати обліковий запис, вам слід звернутися до Контакт-центру Піреус Банку 0-800-30-888-0 (безкоштовно для України зі стаціонарних телефонів) або +38 ( 044 ) 495-88-90 (з-за кордону) і пройти ідентифікацію у співробітника Банку.
Повідомлення безпеки Ви отримуєте повідомлення про операції з підвищеним ризиком (наприклад, зміна пароля, перекази на користь третіх осіб) абсолютно безкоштовно.
Використовуйте зашифроване з'єднання Перед тим, як ввести конфіденційні дані, переконайтеся в тому, що веб-сторінка використовує шифрування. Ознаками цього є HTTPS ("S" в кінці) в адресному рядку і закритий замок поряд (ключ/замок також може бути в нижньому правому куті вікна). Крім того, ще одна ознака - адресний рядок має зелений колір (це означає, що сертифікат діє). Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari
Як розпізнати потенційно небезпечну пошту? Посилання на підроблені веб-сайти. Завжди перевіряйте, куди веде посилання, перед тим, як перейти за ним. Для цього наведіть курсор на посилання і порівняйте адресу у підказці з адресою на посиланні: Не довіряйте листам, у яких запитують ваші персональні дані, або які направляють на сайти, де просять ввести ваш логін, пароль або будь-які інші персональні дані. Зверніть увагу на формулювання. Підроблені електронні листи зазвичай із граматичними помилками. Листи справляють враження, ніби були написані людиною, яка не говорить російською мовою.
Вибирайте «складні» паролі Паролі - основний захист від Інтернет-атак. З цієї причини дуже важливо вибирати надійні паролі і міняти їх на регулярній основі. Змінюючи пароль, рекомендуємо враховувати наступне: Використовуйте різні паролі для всіх ваших облікових записів Використовуйте паролі з великою кількістю символів Використовуйте комбінацію букв, цифр і символів в паролі. Намагайтеся не використовувати повсякденні слова Використовуйте фразу, яка знайома тільки вам Не записуйте (в записній книжці або в іншому місці) ваші паролі Встановіть антивірус Захистіть ваш персональний комп'ютер: встановіть антивірус, проводьте регулярні перевірки свого ПК і оновлюйте антивірусні бази.